Değerli VitaminYE ailesi, vitaminye.com üzerinden Türkiye satışlarımızı durdurma kararı aldık. Ürünlerimizi Trendyol ve diğer pazar yerlerinden temin edebilirsiniz. Bundan sonraki süreçte vitaminye.com üzerinden uluslararası operasyonlarımızı yönetiyor olacağız.

Yenilebilir çiçekler

Çiçekler aslında yüzyıllardır yemeklerde kullanılıyor. Hem vitamin değerleri hem de görüntü olarak midenizi ve ruhunuzu doyuruyor.

Mevsimsel olarak satışa çıkardığımız ege otlarımızı www.vitaminye.com ‘da ‘’Taze Ege Otları kategorimizde bulabilirsiniz.

Limon Çiçeği
Limon otu, sindirimi güçlendirme, kan basıncını düşürme, kronik hastalıkları önleme gibi çeşitli etkilere sahiptir. Limona benzeyen bir aroması vardır. Antifungal ve antioksidan özellikleri nedeniyle böcek kovucu olarak da kullanılır.

Kabak Çiçeği
Özellikle Ege Bölgesi’nde bulunur ve çok sık kullanılır. Dolması ve kızartması yapılır. Kabak çiçeği, mineraller, A ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir.

Menekşe
Hem gözlere hitap eder, hem de yenilebilir bir çiçektir. A ve C vitaminleri içerir. Salata, pastalarda güzel bir görüntü ve hoş bir tat sağlar. Şurubu yapılabilir.

Aynısefa
Aynısefa biberli, keskin ve baharatlı bir tada sahiptir. Çorba, makarna ve salatalarda iyi bir tat bırakacaktır. Aynısefa, hipertansiyon, kalp hastalıkları, nefes darlığı ve ödeme de iyi gelen bir çiçektir.

Kadife Çiçeği
Ağrı kesici özelliği vardır. Merhem olarak kullanılabilir. Hormonlar ve regl üzerinde olumlu etkisi vardır. Spazmlara iyi gelir.

Latin Çiçeği Sarı
Çiçekleri salatalarda kullanılır. C vitamini, glükosilinat, hardal yağı, bakteri yok edici bileşikler içerir. Bitkinin yaprak, çiçek ve tohumları salata olarak yenilir. Körpe çiçek tomurcukları ve yeşil durumdaki tohumları turşu yapılarak tüketilebilir. İştah açar, idrar söker. Saç dökülmeleri ve tırnak kırılmalarını önlediği düşünülür. Bronşit, grip ve soğuk algınlığı gibi durumlarda etkilidir.

Mor Yıldız Viole (Hodan Çiçeği)
Hodan çiçeği olarak da bilinen Mor Yıldız Viole boğaz ağrısı, öksürük tedavisinde kullanılıyor. Hem çiçekleri hem de yaprakları tüketilebilir. Çiçeklerinin hafif tatlı bir aroması vardır.

Erik çiçeği
Erik çiçeğinin nektarimsi bir tadı ve aroması var. Meyveli yemeklere süs olarak konulabilir ve yenebilir.

Yorum Yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.