Değerli VitaminYE ailesi, vitaminye.com üzerinden Türkiye satışlarımızı durdurma kararı aldık. Ürünlerimizi Trendyol ve diğer pazar yerlerinden temin edebilirsiniz. Bundan sonraki süreçte vitaminye.com üzerinden uluslararası operasyonlarımızı yönetiyor olacağız.

Taze Ege otları

Ege mutfağı otlarıyla meşhurdur. Turp otu, semizotu, radika, kırmızı kuzukulağı, ısırganotu, hardal yeşili, ebegümeci, cibes bölgede en çok tüketilen bitkiler arasındadır. Bu otlar farklı şekilde tüketilebilirsiniz. Kavurma, börek, dolma en çok da salatasını yapabilirsiniz.

Şimdi Türkiye’nin incisi Ege bölgesinin vitamin deposu otlarının faydalarına bir göz atalım.

Mevsimsel olarak satışa çıkardığımız ege otlarımızı www.vitaminye.com ‘da ‘’Taze Ege Otları kategorimizde bulabilirsiniz.

 

Cibes
Turpgiller familyasından olan cibes otu, lahana ve karnabaharın kesilerek toplanmasından sonra toprağın içinde kalan köklerde büyümektedir. Bağırsakları çalıştırmayı sağlar. Sindirimi kolaylaştırır. Kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Zayıflamayı sağlar. Sağlıklı bir cilt için önerilir.

Ebegümeci
Ebegümeci, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. C vitamini içerir. Kanser gibi ciddi hastalıkların engellenmesinde aktif bir rol oynar. Grip salgınlarına karşı direnç sağlar. Metabolizmayı güçlendirir, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardım eder.

Hardal Yeşil
Turpgiller ailesindendir. Tohumu kullanılır. Hardal tohumu birçok hastalığa iyi gelir. Ancak En etkili olduğu hastalıklardan biri 'huzursuz bacak (RLS) sendromu'dur. Kılcal damarlardaki dolaşım bozukluğuna hardal tohumu iyi gelir. Özellikle el ve ayaklarda görülen 'reyno sendromu'na karşı oldukça etkilidir.
Vücuttaki kas ağrılarına iyi gelir. Kanser hücreleri ile savaşır ve kanserin yayılmasını önlemeye yardımcıdır. Uyku bozukluklarına iyi gelir, uyku kalitesini arttırır. Sindirim sistemini düzenler.

Isırganotu
Kan dolaşımını artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, diyabete karşı koruma sağlar. Alerjen bünyelere iyi gelir ve kanı temizler. A ve C vitaminleri içerir. Isırgan otu, antioksidan içermesi nedeniyle serbest radikallerin oluşumunu önler.

Kale Yaprağı
Yüksek lif içermesi nedeniyle bağırsakları çalıştırır. Sütten daha fazla kalsiyum içerir. Eklem ve kemik hastalarına bu nedenle önerilir. Çocukların büyüme ve gelişiminde faydalı bir ottur.

Kırmızı Kuzukulağı
Ekşi ot da denilen kuzukulağı C vitamini bakımından oldukça zengindir. Kuzukulağı bedeni güçlendirir, diş eti problemlerine iyi gelir. Cilt hastalıklarında sıkça kullanılır, özellikle egzamaya iyi gelir. Hücreleri yeniler. İdrar söktürücü özelliği ile bilinir. Kan şekerini düşürür, güneş yanıklarında kullanılır. Gribe karşı etkilidir.

Radika
Çokça C vitamini ve kalsiyum içerir. Grip ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Toksinlerin atılması için antioksidan etki sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Karaciğer dostu olarak bilinir. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına katkı sağlar. Gaz ve kabızlık problemlerini önler. Böbrek taşının atılması için faydalıdır.

Semizotu
Semizotu mineraller, omega3 yağ asitler, A, C vitamini ve antioksidan içeriğiyle sağlıklı beslenme açısından önemlidir. Demir eksikliği ve demir eksikliğinden kaynaklanan halsizliğin giderilmesini sağlar. Yüksek antioksidan etkisi vardır. Kasları güçlendirir. Kalp sağlığını korumada yardımcıdır. Egzamalara iyi gelir. Kabızlığı önleyici bir sebzedir.

Turp Otu
Yabani bir bitkidir. Karaciğer sağlığını korur, romatizmaya iyi gelir. Sarılık için faydalıdır. Soğuk algınlığı, gripte kullanılır. Siyatik hastalıklarında turp otu önerilir.

Yorum Yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.